Naturalne kosmetyki mineralne

Dlaczego warto wybrać markę Lily Lolo?

Znalezienie najbardziej odpowiadającej Ci marki kosmetyków do makijażu może okazać się nieco przytłaczające. Jest ich tak wiele do wyboru, iż nie wiadomo od czego zacząć.

Odkąd prasa i telewizja zaczęły robić coraz większy szum na temat tego jak toksyczne potrafią być kosmetyki, które stosujemy na co dzień, o wiele częściej zwracamy uwagę na to co kupujemy. To całe zamieszanie wokół tematu sprawiło, iż zaczęliśmy się zastanawiać co tak naprawdę nakładamy na swoje twarze każdego dnia i czy istnieje jakaś naturalna alternatywa.

Lily Lolo z dumą może powiedzieć, iż ich kosmetyki do makijażu są w całości pochodzenia naturalnego, co oznacza, że nie zostały otrzymane za sprawą reakcji chemicznej jak i nie są mieszaniną sztucznych składników. Logo „WOLNE OD” jest gwarancją naturalności oferowanych przez nas produktów, którą dajemy naszym klientom.

Kosmetyki Lily Lolo nie zawierają: nanocząsteczek, tlenochlorku bizmutu, sztucznych substancji zapachowych, syntetycznych barwników, substancji ropopochodnych, oraz parabenów.

Chciałoby się aż zapytać co to za składniki i dowiedzieć się o nich nieco więcej. Otóż mówiąc najprościej nanocząsteczki są tak małe (80,000 razy mniejsze od szerokości ludzkiego włosa), iż z łatwością mogą być wdychane do płuc. Ponieważ raporty dotyczące szkodliwości stosowania nano cząsteczek w kosmetykach są niejednoznaczne, dla ostrożności Lily Lolo pilnuje aby ich produkty mineralne nie były za mocno zmielone. Nie oznacza to jednak, że w kosmetykach Lily Lolo można znaleźć skalne bryłki, ponieważ w konsystencji te produkty są jedwabiście gładkie.

Następnie pod lupę wzięto tlenochlorek bizmutu. Można go z łatwością znaleźć w kosmetykach wielu różnych marek, które stosują go dla jego „ lepkich” właściwości, dzięki którym pudry czy podkłady dosłownie przyklejają się do skóry. To wszystko brzmi pięknie dopóki nie przyjrzeć się bliżej negatywnym efektom jakie ten składnik może powodować. Stosowanie kosmetyków do makijażu zawierających tlenochlorek bizmutu może prowadzić do występowaniem takich reakcji u niektórych osób jak świąd, zaczerwienienie, wysypka a w skrajnych przypadkach nawet trądzik. Reakcje alergiczne na ten składnik są bardzo często spotykane, dlatego też możecie być pewni, że w Lily Lolo go nie ma.

W kosmetykach Lily Lolo nie znajdzie się również sztucznych substancji zapachowych czy syntetycznych barwników, ponieważ Lily Lolo woli stosować jedynie naturalnie występujące składniki. Wiele kontrowersji wzbudza również fakt stosowania w kosmetyce produktów ropopochodnych, ponieważ istnieją spekulacje na temat tego czy produkty te są rakotwórcze czy nie. Lily Lolo nie chce traktować swoich klientów jak króliki doświadczalne dlatego też nie dodaje produktów ropopochodnych do swoich wyrobów.

Parabeny są wykorzystywane w produkcji kosmetyków do codziennego pielęgnacji dzięki swoim właściwościom konserwującym za sprawą których produkty mogą być dłużej przydatne do użytku. Ostatnie badania wykazały, że parabeny mogą nie być bezpieczne dla ludzi na tyle, iż niektórzy eksperci łączą je z rakiem piersi, tak więc z pewnością nie znajdziesz ich w produktach Lily Lolo. Jeśli zastanawiasz się nad przejściem na produkty naturalne mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże ci się zdecydować. Jeśli masz jakieś pytania zajrzyj na naszego bloga lub wyślij zapytanie bezpośrednio na nasz email. Na pewno odpowiemy.

PODZIEL SIĘ WIEDZĄ:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

marki

100% Mineralne kosmetyki do makijażu

Kosmetyki mineralne zapewnią Ci naturalny wygląd oraz pięknie podkreślą Twoją urodę, tuszując jednocześnie wszelkie niedoskonałości. Dzięki temu, że gama produktów marki Lily Lolo jest niezwykle bogata, na pewno znajdziesz w niej coś dla siebie.

Ekologiczne wegańskie kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała

Kosmetyki Nourish London zostały stworzone przez dr Pauline Hili, specjalistkę w dziedzinie ekologicznej pielęgnacji posiadającą przeogromną wiedzę dotyczącą właściwości ekstraktów roślinnych.

pielęgnacja

POLECAMY

OCZYSZCZAJĄCA EMULSJA Z JARMUŻEM 3D
Kale 3D Cleanse
NOURISH LONDON

UJĘDRNIAJĄCY KREM ODBUDOWUJĄCY
Argan Skin Renew Moisturiser
NOURISH LONDON

BALSAM Z ANTYOKSYDANTAMI
Antioxidant Multi-Tasking Super Balm
NOURISH LONDON

PEPTYDOWE SERUM ARGANOWE
Argan Anti-Ageing Peptide Serum
NOURISH LONDON

na zimę